Ehitusinfo

Projekti üldinfo ja arhitektuurne kontseptsioon

Projekti üldinfo ja arhitektuurne kontseptsioon Nõmmesalu Kodude teise etapi on projekteerinud Eestis kõrgelt tunnustatud ja viieteistkümne aastase kogemusega Arhitektuuribüroo Korrus OÜ arhitektid. Mäepealse tänava ja Kadaka puiestee nurgale rajatava kuuekorruselises elu- ja ärihoones valmivad stiilsed ja mugavad korterid, ärikorterid ja majutusüksused. Projekteeritud on energiasäästlik ning kompaktse ülesehitusega kortermaja, mis arvestab ümbritseva hoonestuse ja keskkonnaga moodustades ühtse terviku. Fassaadi lahenduses on kombineeritud mitmeid erinevaid materjale ning tonaalsuseid. Modernses stiilis hoone vaateid ilmestavad ja liigendavad lisaks akende ja fassaadi pinnaviimistluse varieerivale mängule ka vertikaalsed roovitused. Enamikele korteritele on projekteeritud toonitud klaasidega rõdud ning hoone otstesse on kavandatud välja ulatuvad rõdud, mis teevad hoone välimuse elavaks ja annavad korteritele lisaväärtust.

Korterid, ärikorterid ja majutusüksused

Kolme trepikojaga korterelamusse on projekteeritud eluruumid, ärikorterid ja majutusüksused. Kahest äärmisest põhitrepikojast pääseb korteritesse ja ärikorteritesse ning keskmisest trepikojast on võimalik minna kahel esimesel korrusel paiknevatesse majutusüksustesse. Kokku on korterelamus 64 ühe kuni viie toalist korterit, millele lisanduvad teisel korrusel paiknevad 8 ärikorterit ning hoone keskmises alas asuvad majutusüksused.

Konstruktsioonid

  • Kandekonstruktsioon – Monteeritavad raudbetoonelemendid
  • Välisseinad – Monteeritavad raudbetoonpaneelid
  • Katus – Kõrgendatud soojapidavusega lamekatus
  • Vahelaed – Monteeritavad raudbetoonist õõnespaneelid. Põrandakonstruktsioonis on sammumüra summutav vahekiht.
  • Trepid – Monteeritavad raudbetoontrepid
  • Korterite välisuksed – Värvitud või spooniga kaetud tuletõkkeuksed
  • Aknad – Kolmekordse klaaspaketiga PVC aknad
  • Siseseinad – Tagamaks nõutavat helipidavuse taset on korterite vahelised seinad raudbetoonpaneelist või täiendava kipsi ja villaga kaetud kergplokkidest. Korterite siseseinad on terasprofiilidega kipsplaadiga kergvaheseinad.
  • Rõdud – Rõdudel on toonitud klaaspiire, mida saab soovi korral tulevikus täisklaasida.

Panipaigad/Liftid

Panipaigad korteritele ja ärikorteritele paiknevad korterelamu 1. korrusel. Jalg- või tõukerataste ja lapsevankrite tarbeks on kavandatud ühised turvalised ruumid 1. korrusel.
Kortermajas on 2 reisilifti.

Energiatõhusus

Tulenevalt tehnilistest lahendustest, ehitamisel kasutatavatest materjalidest ning valitud tehnosüsteemidest on kortermaja arvutuslik energiamärgise klass A. Hoone katusele on kavandatud päikesepaneelid.

Tehnosüsteemid

Küte
Küttelahendus põhineb keskküttel. Korterites on radiaatorid, mis tagavad ühtlase sisetemperatuuri. Temperatuuri reguleerimiseks on paigaldatud mehaanilised termostaadid. Vannitubades on mugavusküttena välja ehitatud elektripõrandasoojendus.

Ventilatsioon
Igas korteris ja ärikorteris on korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem (eraldi ventilatsiooni agregaat), mis tagab vajaliku ööpäevaringse õhuvahetuse. Ventilatsiooniseadmete töörežiimi saab endale sobivaks seadistada digitaalse puldi abil.

Elektrivarustus- ja nõrkvool
Kõikides tubades on vähemalt kaks kohta vooluvõtuks. Elutubades on vähemalt kaks vooluvõtu plokki koos internetipesaga (TV ühenduspunkti), välja arvatud 1-toalistes korterites. Vannitubades/dushiruumides on pistikupesa pesumasina jaoks ning valamu kõrval on kaks pistikupesa. Osades korterites on pesumasin paigaldatud abiruumi.

Ripplagedega ruumides (vannituba, esik ja garderoob) on LED laevalgustid. Fonolukusüsteem on varustatud värvilise monitoriga, mis näitab pilti välisukse esisest. Hoonete nõrkvoolukilbist korterite nõrkvoolukilbini teostatakse andmesidekaabeldus, mis võimaldab liituda telekommunikatsiooniteenuse pakkujatega. Kaugloetavad elektriarvestid asuvad kilbiruumis.

Veevarustus
Veearvestid on kaugloetavad

Parkimine

Autode parkimiskohad on kavandatud kortermaja -1. parkimiskorrusele (mitteköetav) ning ka hoone ette ning hoonest eemal paiknevale parkimisalale.

Õueala

Haljastatud ja koduselt valgustatud õuealale ehitatakse mänguplats lastele ning istumispingid täiskasvanutele. Nõmmesalu kodude kõrval asuvale linnapargi alale on ehitatud õuesolemist soosiv jõulinnak. Männilõhnalises metsatukas leiab meelepärase tegevuse nii tervisesportlane kui ka loodusnautleja.

Arendaja

Kortermajad ehitab AS Oma Ehitaja. AS Oma Ehitaja on pikaajalise elukondliku kinnisvara arenduskogemusega ehitusettevõte, kes on rajanud uue kodu sadadele rahulolevatele peredele. Kuna nii arendaja kui ka ehitaja on sama ettevõte, on läbi hoolika kavandamise ja projekteerimise tagatud ehitusprotsessi terviklik, läbimõeldud ning kaasaegsetel ja säästlikel lahendustel põhinev elukeskkond.