Ehitusinfo

Arhitektuur

Arhitektid Kätlin Mänd ja Anni Vanemb on projekteerinud energiasäästlikud ning kompaktse ülesehitusega kortermajad, mis sobituvad oma  värvi- ja materjalivalikuga ümbritsevasse loodusesse. Majades on läbimõeldud ja funktsionaalsete planeeringutega korterid. Esimese korruse korteritel on avarad terrassid ning kõikidele teistele korteritele on ette nähtud rõdu.
Hooned eristuvad teistest lähipiirkonna korruselamutest vaatamata sarnasele konstruktsioonitüübile.  Fassaadis on kombineeritud oranžikas-kollane, valge ning hall betoonpind, mida ilmestavad toonitud klaasidest rõdupiirded koos tumeda puitribistikuga.
Hooned on kavandatud kuuekorruselised monteeritavatest raudbetoonelementidest ning on lameda katusega. Esimesele korrusele on kavandatud tehnilised ruumid, panipaigad ja ühine rattaruum. Hoone sissepääsul on varikatus.
Energiatõhusus: Tulenevalt ehitamisel kasutatavatest materjalidest, tehnilistest lahendustest ning valitud tehnosüsteemidest on kortermajade arvutuslik energiamärgise klass B.

Konstruktsioonid

  • Kandekonstruktsioon – monteeritavad raudbetoonelemendid.
  • Välisseinad – kolmekihilised raudbetoonpaneelid.
  • Katus – kõrge soojapidavusega lamekatus.
  • Vahelaed – valdavalt monteeritavad raudbetoonist õõnespaneelid, erandina on läbi kahe korruse planeeringuga korteri lagi monoliitsest raudbetoonist. Põrandakonstruktsioonis on heli summutav vahekiht.
  • Trepid – monteeritavad raudbetoonist trepid, mis on kaetud keraamiliste plaatidega.
  • Rõdud – raudbetoonelemendist moodustatud rõduplaat. Rõdu esiserv on tumedast klaasist ning külgedel tumedad puitribid.
  • Korterite välisuksed – spoonitud tulekindlad puituksed.
  • Aknad – kolmekordse selektiivklaaspaketiga energiatõhusad PVC aknad.
  • Siseseinad – tagamaks nõutavat helipidavuse taset on korterite vahelised seinad raudbetoonpaneelidest. Korterite siseseinad on terasprofiilidega erikõva kipsplaadiga kergvaheseinad.

Panipaigad: praktilised panipaigad asuvad hoonete esimesel korrusel ning on tagatud igale korterile. Lisaks on ühine ala rataste hoidmiseks.
Liftid: kortermajadesse on planeeritud liftid, mis tagavad mugava juurdepääsu kõikidele korrustele.
Küte: sooja kodu tagab kaugküte. Igas korteris on termostaatidega varustatud radiaatorid, mille temperatuuri on võimalik mugavalt ja lihtsalt reguleerida.
Ventilatsioon: igas korteris on individuaalne soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem, mis tagab vajaliku ööpäevaringse õhuvahetuse. Ventilatsiooniagregaat asub vannitoas või majapidamisruumis ning seda on võimalik sobivaks seadistada digitaalse puldi abil.

Elektrivarustus ja nõrkvool

Kõikides tubades on vähemalt kaks kohta vooluvõtuks ning üks internetipesa.
Elutubades on vähemalt kaks vooluvõtu plokki koos internetipesaga (TV ühenduspunkt).
Vannitubades on pistikupesad pesumasina jaoks ja kaks pistikupesa valamu kõrval.
Ripplagedega ruumides (garderoob, vannituba ja esik) on süvistatud LED laevalgustid.
Hoonete nõrkvoolukilbist korterite nõrkvoolukilbini paigaldatakse optiline andmesidekaabeldus, mis võimaldab liituda telekommunikatsiooniteenuse pakkujatega.
Fonolukusüsteem on varustatud värvilise monitoriga, mis näitab pilti välisukse esisest.
Korterites on valvesignalisatsiooni seadme paigaldamise valmidus ning korteri välisuks on varustatud uksemagnetiga. Lisaks on esimese korruse korterites liikumisandurite valmidus.
Kaugloetavad elektriarvestid asuvad esimese korruse kilbiruumis.
Veevarustus: Veearvestid on kaugloetavad.

Õueala

Laste rõõmuks rajatakse õuealale tore mänguplats, kuhu kuulub mängulinnak, liivakast, kahekohaline kiik ja kaalukiik. Samuti paigaldatakse alale istepingid ning pimedal ajal tagatakse välialadele hubane valgustus.
Mõlema hoone varikatuse alla on kavandatud jalgrataste parkimiseks 10 kohta ning 10 lisakohta asuvad sissepääsu lähedal kõnnitee ääres.
Ohutuse mõttes on Mäepealse tn 27 ja 29 kinnistu teepoolne osa piiratud aiaga.
Autode parkimiseks rajatakse tõkkepuuga piiratud väliparkla.